4. januára 2022

Najkrajší vianočný dar pre knihomoľku

Minulý rok patril k jedným z najhorším v mojom živote - priveľa strát, priveľa zlých správ. Ale minulosť patrí minulosti, treba hľadieť vpred a vrelo vítať nové príležitosti. No ešte sa nechám na chvíľu pohltiť vírom času, aby som vám mohla porozprávať o tom najkrajšom vianočnom darčeku, ktorý som dostala - vrátila sa mi láska ku knihám!
Štyri mesiace som neprečítala ani jednu stránku, dokonca myšlienka, že by som mala čítať sa mi priam hnusila. Myslím, že na tomto stave sa podieľalo aj úplne vyhorenie - celé roky som svoju pozornosť upriamovala iba na recenzné výtlačky, čítala som iba to, čo som musela, čo bolo, nazvime to, "v kurze". Sama som si privodila nechuť k čítaniu a som si toho plne vedomá, a preto  som spravila veľké rozhodnutie - ukončila som všetky knižné spolupráce - naozaj všetky! A cítim sa slobodná 😊. 
Už dávno som chcela spraviť tento krok, ale nemala som odvahu, pretože tie spolupráce boli úžasné, ľudia, ktorí ich mali na starosti boli (a stále sú) úžasní, ale ja som nebola až taká úžasná.

Patrím ku pomalým čitateľom a čo sa týka písania recenzií, tak som aj veľký perfekcionista, ktorý musí mať všetko tip-top, a preto mi čítanie, písanie aj fotenie knihy trvá najmenej mesiac (pravdaže som sa snažila termíny vždy dodržať, ale niekedy fakt neviem nájsť tie správne slová...som introvert so sociálnou fóbiou, recenzovanie je preto taká moja terapia, ale aj tak sa bojím prejaviť, vyjadriť svoj názor, preto mi všetko tak trvá).
Spoluprác pribúdalo, recenzáky sa začali kopiť a mňa opúšťali sily aj nadšenie...samu seba som dohnala k nechuti z čítania! A trvalo celé štyri mesiace (mám však pocit, že to trvalo omnoho dlhšie), aby som opäť pocítila nadšenie z kníh...a ten pocit prišiel presne na Štedrý deň.
Presne na Štedrý deň sa stratila moja čítacia kríza! 😍 Vlastne, k tomuto vianočnému zázraku tak trochu pomohlo aj to, že som dva dni pred oslavou Vianoc sedela päť a pol hodiny (môj rekord bol osem hodín 😶) u zubárky (v zubárskom kresle som napokon strávila len päť minút 🙈). A ako inak prežiť pomaličky odsýpajúci čas? Áno, idete na to správne - odpoveď znie čítaním! A tak som po dlhom - dlhom čase opäť začala čítať a obracať jednu stránku za druhou a začala pociťovať ten známy pocit nadšenia z príbehu. 💗 Nuž, a neskoro večer počas Štedrého dňa, keď už ma zmáhala únava a bola som rozhodnutí ísť spať, ma v okamihu, ako som zatvorila oči, naplnila neskutočná túžba dočítať si knihu, ktorá so mnou trávila tie ubíjajúce chvíle u zubárky. 💗❤️💗
Láska ku knihám sa mi vrátila a z toho mám neopísateľne veľkú radosť 😍....pre mňa je to jeden z najkrajších vianočných darčekov.
 
Pochváľte sa - aký darček, knižný či neknižný, ktorý ste si našli pod vianočným stromčekom 🎄, vám spravil najväčšiu radosť? 🎁
•••
Prajem vám krásny rok 2022, aby bol plný pokoja a radosti zo všedných vecí i dní a aby ste spoznali veľa - preveľa úžasných knižných príbehov 📖❤.
•••

4 komentáre:

 1. Tak to je nejkrásnější článek o vánočním dárku! Já tě naprosto chápu, minuly rok jsem taky na knihy vůbec neměla pomyšlení a vůbec jsem si jejich čtení neužívala a pak jsem si řekla stop, takto to už dál nejde.

  Jinak me mrzí, čím sis musela v roce 2021 projít, snad tento rok bude lepší, držím ti palce a sílu!

  Měj se krásně!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ĎAKUJEM z celého srdca! 😍 Nesmierne ma teší, že sa článok páčil a pevne verím, že tento rok bude krajší ❤😊❤
   Aj ty sa maj krásne!♥

   Odstrániť
 2. Moc krásně a poeticky napsaný článek. :)
  I tobě přeji do nového roku mnoho skvělých knih a šťastnou ruku při výběru... :D

  OdpovedaťOdstrániť