18. júla 2021

#FiveFingerChallenge

V
ýzva #FiveFingerChallenge ma zaujala ihneď, ako som ju zbadala u @cozylittlereader (ak jej profil na Instagrame ešte nesledujete, tak to rýchlo napravte, je to dokonalosť! 😍) a povedala som si, že sa jedného dňa musím zapojiť aj ja...nuž, a ten deň nastal dnes, juchú! 😄. A síce výzva prebieha na Instagrame, nevidím dôvod, prečo by nemohla aj na blogu či Facebooku...tak, ak chcete, určite sa zapojte aj vy! 😊

☀☀☀
O ČO VLASTNE IDE? 
Ku každému prstu na ruke máme priradiť jednu knihu podľa zadania. Problém je však v tom, že kníh hodiacich sa k daným témam je veľa, a preto vybrať si len päť bolo pre mňa priťažké. Tak som sa sústredila na dve konkrétne farby - fialovú a modrú - a podľa nich si našla knihy, ktoré k popisom sedeli. Samozrejme, každý môže tento projekt poňať podľa seba 😉.
☀☀☀

P A L E C
kniha, ktorej by som dala palec hore
- Bohové jadeitu a stínu od Silvii Moreno-Garcia: nedávno som dočítala túto milú rozprávku pre dospelých, ktorá ma nadchla svojim príbehom plným dobrodružstva a lásky, v ktorom ožívali legendy starovekých Mayov. Za mňa výborné čítanie! 👍

U K A Z O V Á K
kniha, ktorú odporúčam
- Cinder od Marrisy Meyer: určite väčšina z vás pozná tento retelling Popolušky poňatý originálne a nesmierne pútavo. No, ak sa k vám táto kniha ešte nedostala do rúk (vyšla aj v slovenčine), tak neváhajte a určite po nej siahnite; rovno po celej sérií Měsiční kroniky ♥. Nebudete ľutovať 😉.

P R O S T R E D N Í K
kniha, ktorá ma nezaujala
- Spútaní časom od Martina Repu: uf, táto kniha bola veľký krok vedľa, nedokázala si ma získať, aj keď si ju väčšina (mám pocit, že takmer všetci 🙈) chvália. Ak by mi však niekto tvrdil, že som ju len nepochopila, tak si dovolím nesúhlasiť, pretože som rozumela všetkému, len ja skrátka v nej nevidím to čaro - viď moja recenzia TU, ktorá je síce záporná, ale je to dobrá záporná recenzia, vážne, som na ňu hrdá 😁.

P R S T E N N Í K
knižná postava, ktorú by som si vzala
- Ach, určite Michaela Ozea z Vykúpenej lásky od Francine Riversovej, to bola láska na prvý pohľad 💕 (alebo prečítanie? 😄).

M A L Í Č E K
kniha, ktorú by som si chcela prečítať
- Loutkář z Krakova od R.M.Romera - túto knihu som mala na svojom wishliste dlho a konečne ju mám doma! 😍 Určite by som sa k nej chcela v najbližšom čase dostať ♥☺♥

☀☀☀
Čítali ste alebo vás zaujala nejaká z vyššie spomínaných kníh? Aké knihy by ste priradili vy k daným prstom?
☀☀☀

10 komentárov:

 1. S prsteníkem bych měla asi problém. Pokud vím, mnohomužství ještě povolené není a tak dlouhý prsteník, abych na něj narvala všechny ty snubáky od mých favoritů, taky nemám :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ...tomu rozumiem 😂. A preto som sa zamerala len na určité farby obálok kníh, aby som vôbec dokázala vyberať a výzvu splniť 😄.

   Odstrániť
 2. Juhů, to je boží výzva! Taky se zúčastním, můžu? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No jasné, len smelo do toho! 😍 Budem sa tešiť na tvoj príspevok! 😊

   Odstrániť
 3. To je dobrá výzva. :D S ukazováčkem naprosto souhlasím, také bych Cinder doporučila. Vlastně patří mezi mé nejmilejší knížky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež sa mi veľmi páči, musím nájsť aj iné, je to zábava 😃. Júj, Cinder je TOP, som rada, že má takú obľubu ❤😊❤.

   Odstrániť
  2. Souhlasím, výzva je to vážně super. A tvůj výběr víc než zajímavý. :)

   Odstrániť
 4. Monyyy, to je megaaa úžasné! ❤ A tá prvá fotka je úplne WOW, kúzelná - taká, že „mám to všetko pod palcom“. :D ❤ Určite sa zapojím aj ja - dokonca tiež môžem spraviť nejakú foto, keďže ruka (a Hugo) je to jediné, čo si fotím neustále. :D Teraz som si vďaka tomuto spomenula, že keď už nepíšem recenzie na knihy, môžem o knihách písať aspoň v nejakých zaujímavých tagoch, super. :)
  PS: ja nemôžem z toho, že aká príznačná kategória pripadla na prostredník. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Júj, áno, to by si mohla! 😻 Tagy a podobné výzvy, to je vždy také osviežujúce na blogoch a určite sa chcem na to zamerať aj, pretože je to zábava! 😁
   ...a ďakujem krásne!❤😊❤
   P.S.: 😄

   Odstrániť