20. novembra 2017

Jesenný knižný tag

Nuž, neviem ako u vás, no u nás je všade, až kam oko dovidí, nádherne bielo, z čoho som ostala ráno značne šokovaná. Najmä teraz, keď som si povedala, že sa konečne pustím do jesenného tagu, do ktorého ma nominovala úžasná a talentovaná Hanka z blogu Hanka the bookworm (ak si chcete prečítať jej tag a pokochať sa úžasnými fotkami, nájdete ho TU. Okrem iného u Hanky prebieha skvelá súťaž o úchvatné ceny, preto nepremeškajte príležitosť a zasúťažiť si môžete TU). 
Čo vám poviem, mám to ja už len smolu (ale za to môže najmä moja nedochvíľnosť 😒), ale na druhej strane, aj keď pocit prítomnosti jesene pominul, zima začína oficiálne 21.decembra, takže nakoniec celkom aj stíham 😄. Avšak, čím skôr, tým lepšie, preto som sa pustila do písania článku, a tak vám dnes môžem priniesť odpovede na tag, ktorý je naozaj krásny a odporúčam sa doň zapojiť každému. Bola to zábava, ale už nebudem zahovárať, poďme sa pozrieť, ako to so mnou nakoniec dopadlo. Vítam vás teda pri novom článku a prajem príjemné čítanie...
1. Lístie šuští pod nohami: Svet je plný farieb. Vyber knihu s červenou, oranžovou a žltou na obálke.
Nemusela som ani loviť v pamäti, pretože Zakletá od Orsona Scotta Carda bola okamžitá voľba, ktorá mi na um prišla ani nie za sekundu (žeby som začínala myslieť rýchlosťou svetla? 😂). Priznávam, knihu som ešte nečítala a to ma na poličke čaká už nejeden rôčik, ale určite sa chystám...na milión percent, len sama neviem kedy. Avšak, uznajte, no nie je tá kniha na pohľad nádherná? Och, a naživo by ste z nej odpadli...no krása!😊

2. Pohodlný sveter: Konečne sa ochladilo natoľko, aby sme mohli nosiť príjemné teplučké oblečenie. Aká knižka ti dodáva podobný hrejivý pocit?
Pri tejto otázke som sa trocha pozastavila a lovila v pamäti, aká kniha by bola najlepšou voľbou. Napadlo ma niekoľko tipov, no nakoniec zvíťazila jedna z mojich srdcoviek a to Muž menom Ove od Frederika Backmana. Je to síce tragikomický príbeh, ale naozaj človeku dokáže zahriať srdiečko. Milujem toto skvostné dielo a zakaždým, keď si naň spomeniem, objaví sa mi úsmev na tvári. Prečo? Lebo proste Ove - musíte ho spoznať, aby ste pochopili 😉.

3. Jesenná búrka: Vietor kvíli a dážď bubnuje na okná. Po akom žánri alebo knihe v takomto prípade siahneš?
Medzi moju najväčšiu srdcovku patrí Vykúpená láska od Francine Riversovej (spisovateľka, na ktorú nedám dopustiť). Mám ju prečítanú minimálne päťkrát a nikdy ma neomrzí po nej siahnuť. Tebárs aj v chladné jesenné večere. Odpoveď je preto jasná - Vykúpená láska, by u mňa vyhrala aj navzdory tomu, že mám mnoho neprečítaných kníh.

4. Studený, svieži vzduch: S akou "cool" postavou by si si ihneď vymenila miesto?
Myslela som si, že túto otázku pravdepodobne preskočím, no akýsi záblesk spomienky mi pripomenul, že Aljašská séria skvelo zodpovedá tejto otázke. Jej hrdinovia sú úžasní a ľahko prilnú k vášmu srdcu. A ako aj názov série napovedá, žijú na Aljaške. V zemi s prekásnou a dychberúcou prírodou.
Predstavujem si, ako so súrodencami McKennovcami sedím pri krbe, spoločne sa bavíme a popíjame horúcu čokoládu, pričom za oknom padajú husté chumáčiky snehových vločiek. Všetko sa začína ponárať do nekonečnej bieloby...dokonalé!

5. Horúci jablkový mušt: O akej knihe sa veľmi nehovorí, ale ty by si bola rada, aby o nej vedel každý?
Okrem toho, že som veľká romantička, som aj veľká milovníčka prírody a zvierat. Preto som si v okamihu, ako som túto otázku prečítala (opäť to zmýšľanie rýchlosťou svetla, no páni! 😁) spomenula na Nehaňte vlka od Farleyho Mowata.
Na túto knihu mám len kladné spomienky a popravde by som ju dala prečítať každému. Myslím si, že táto kniha si zaslúži patričnú pozornosť. Aj keď som na ňu našla vcelku dosť názorov (všetko pozitívne) podľa mňa to stále nie je dostačujúce.
Je to dielo, ktoré charakterizuje skvelý autorov cit pre písanie a k tomu oplýva nezabudnuteľným humorom a nádhernými ilustráciami, takže máme postarané nie len o pastvu pre dušu, ale aj pre oči...

6. Kabáty, šály, palčiaky: Ochladilo sa a je potrebné poriadne sa zababušiť. Za akú obálku knihy sa najviac hanbíš a radšej by si sa s ňou neukazoval na verejnosti?
Neil Gaiman a jeho Záhrobná kniha! Jasná odpoveď bez zaváhania. Neviem, ale podľa mňa je slovenská verzia obálky príšerná, a pritom príbeh ukrytý v knihe je dokonalý. Čo vám poviem, tu si musí človek povedať zlaté pravidlo: Nesúď knihu podľa obalu! (inak by sa sám pripravil o skvosty...)

7. Na akom obľúbenom jedle si počas jesenných dní vždy rád pochutnáš?
Som veľký závislák na sušienkach. Obrovský! Keď mám doma piecť, tak poväčšine vypekám len sušienky alebo koláče, ktoré majú základ v lineckom ceste. Ach, a jedny z mojich obľúbených sušienok sú linecké rohlíčky (z Lidlu) na ktoré som si vybudovala závislosť (a teraz sa pokúste schudnúť! 😅). A k tomu horúci čaj s medom (cukor v tomto smere u mňa neexistuje, víťazi med) alebo horúca čokoláda (poviem vám, nikdy  som nemala rada tie čokolády v prášku, ale moja mamina teraz kupuje jednu značku a som na nej rovnako závislá ako na týchto sušienkach...), zabaliť sa do deky, vziať si dobrý román a o idylku jesenného večera mám postarané♥.

8. Útulné teplo táboráka - pozvi ďalších! Koho nominuješ do tohto tagu?
Milá Hanka, ešte raz preveľká vďaka, že si si na mňa spomenula a nominovala ma do tohto krásneho tagu, veľmi si to vážim. A koho nominujem ja? Napadlo ma nejedno meno, len viem, že poväčšine týchto skvelých ľudí má málo času kvôli škole, práci alebo aj iným veciam. No ak by ste si našli čas a chuť, tak budem nie len ja, ale určite aj ďalší veľmi radi, ak sa zapojíte 😊.
Nominujem teda Ali z blogu Čaja z paláca, Bleise z blogu Knihomoľka Bleise, Veroniku z blogu aBookBae, Julku z blogu Read with me, Hanku z blogu Real Dreams, Aly zblogu Ostrov stratených príbehov, Lory z blogu Tichý odpor, Candy z blogu All about Candy's life a Vlastu z blogu Vysvobozená. Chcela som aj Terku z blogu V krajine kníh, ale tento tag sa už u nej objavil a nájdete ho TU. Ja viem, nominovala som vás celkom dosť, ale veď je to táborák! 🙌
Toľko odo mňa, lúčim sa s vami a dúfam, že sa vám článok páčil (mne áno, lebo som konečne po dlhom čase prišla s niečím novým, čo tu ešte nebolo - Hallelujah, vážení! 😇). Majte  sa krásne a určite sa zapojte, ak vás tag zaujal 😉. Tak teda nabudúce...a hádam čoskoro 😄.

29 komentárov:

 1. Krásné fotky :-) Tag jsem nedávno také vyplňovala a nesmírně mě to bavilo, i přesto, že byl můj první a celkem jsem se těmto článkům vyhýbala :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne♥^.^♥ Máme to rovnako, aj ja som sa týmto článkom vyhýbala a taktiež bol práve tento mojim prvým, ale akosi ma to chytilo a možno sa ešte do nejakého zapojím :) Prajem ti nádherný deň a ďakujem krásne za tvoj komentár...

   Odstrániť
 2. Krásne fotky a krásne vyplnený TAG. Až mi to vyčarilo úsmev na tvári :) ❤️

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne♥^.^♥ Som nesmierne rada, že sa odpovede aj fotky páčili...maj sa krásne :*

   Odstrániť
 3. Chuchů, já jsem nominovaná! ♥ Tak to se budu muset zúčastnit!

  Mimochodem, miluji slovo jeseň. Fakt, je to tak krásné slovo, mnohem pozitivnější než podzim. Jeseň je ten hezký podzim, ten zářijovo-říjnový, podzim je listopad. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vlasti, Vlasti, ty jsi nominovaná už pěkně dlouho! :D Nominovala tě Verunka (Bookish friendship), která s tímhle tagem přišla, proto jsem tě nenominovala já, asi jsi to přehlédla :) Budu se na tvou verzi moc těšit!

   Odstrániť
  2. Ako aj Hanka píše, už sa na tvoju verziu véľmi teším♥^.^♥
   A si zlatá ohľadom tej našej jesene, to je od teba milé♥ Mne sa napríklad u vás páči slovo Květen...to tak krásne symbolizuje Máj. Tak si ho zakaždým predstavím, plný rozkvitnutých kvetov, a je to jeden z mála mesiacov, ktoré poznám vo vašom jazyku, ostatné si dosť mýlim a musím používať prekladač :D
   Ďakujem za tvoj komentár, teším sa na tvoj článok a prajem ti krásny deň ;)

   Odstrániť
 4. Jej ďakujem za nomináciu, rada sa zapojím, len dúfam že to ešte stiahnem. Apropo krásny výber, úžasné fotky... Človek má ihneď hrejivý pocit pri srdiečku, počuje praskať oheň v krbe a klokotat vodu na čaj. Jeseň milujem aj s tým sychravym počasím. Tak sa teda pohram i ja s tagom jesenným. Aj keď som sa, okrem jedného, ešte žiadneho neucastnila. Milá zmena 😁

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemáš za čo a som veľmi rada, že sa zúčastníš (a neboj, máš na to ešte mesiac :D). Ani ja sa tagov nezúčastňujem, no tak sa mi zdá, že sa asi začnem, ako i ty píšeš, je to milá zmena :)
   Júj, a ďakujem krásne za tvoje milé slová a aj si mi tu zabásnila, no krása♥^.^♥
   Prajem ti nádherný deň...

   Odstrániť
 5. Aj ja som tento TAG prednedávnom robila, bola to fakt sranda! :D
  Neskutočne sa mi páčia tvoje fotky, sú fakt nádherné *.*
  http://strana36.blogspot.sk/2017/10/the-fall-time-cozy-time-book-tag.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne za tvoj komentár a aj pochvalu, veľmi si to vážim♥^.^♥ A ďakujem aj za link, určite ťa prídem navštíviť, veľmi rada sa pozriem...maj sa krásne ;)

   Odstrániť
 6. Mony, to je nádhera. Já prostě nemám slov. Nejen, že se tu rozplývám nad tvými odpovědmi, přenádhernými fotkami, ale i nad krásou toho vašeho jazyka. Ta jemnost z něj doslova čiší. Jsem nadšená!!!! Díky, že jsi mi takhle krásně zpříjemnila večer <3
  Měj se krásně

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Och, Hanka moja zlatá, ty si poklad...veľmi pekne ďakujem za tvoje slová, pochvalu - za všetko♥^.^♥ Musím sa priznať, že som zapojila sestru, aby mi pomohla tie otázky dať dohromady a spolu sme sa s nimi pohrali, ale celkovo, slovenčina je krásna, ukrýva v sebe toľko nádherných slov, spojení, a preto som rada, že som sa jedného dňa spamätala a začala konečne čítať knihy, inak by som o túto krásu prišla. Ale to platí aj o vašom jazyku, rada čítam knihy vo vašom preklade, je to iné a niekedy ma to dokonca baví väčšmi než v tom našom :)
   Ďakujem ešte raz a prajem ti nádherný zvyšok dňa ;)

   Odstrániť
 7. Ach boze❤ to je ale uzasny a krasne spracovany tag❤❤❤ tie fotky su uzasne😊😊 dakujem za nominaciu, velmi by som sa chcela zapojit, tak uvidime ako mi to vyjde😊 maj sa krasne❤

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne, Bleise♥^.^♥ Týmto komentárom si ma nesmierne potešila, aj pochvalou a aj tým, že by si sa rada zapojila; och, už teraz vidím, aký by bol tvoj článok nádherný♥ Tak teda, držím palce, aby sa našiel čas...aj ty sa maj krásne ;)

   Odstrániť
 8. Tak, tag byl velmi boží <3 Tvoje odpovědi jsou vždy tak krásné, tvůj blog je pohlazení na mojí duši, a fotky? N Á D H E R A a děkuji za nominaci hned se na nej pustím <3
  All about Candys life

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Candy, ďakujem krásne, veľmi si to vážim♥^.^♥ Vaše komentáre, rovnako, ako aj tvoj, sú zas pohladením pre moju dušu...som naozaj rada, že sa všetko páči a už sa teším na tvoj článok♥
   Prajem ti krásny deň ;)

   Odstrániť
 9. Mně se tenhle tag strašně líbí - ale stejně jsem se lekla, že jsem nominovaná. Noc nic, každopádně se určitě vynasnažím. Mám obdiv ke všem, kterým se podařilo na ty otázky takhle zdárně odpovědět, protože já upřímně vůbec nevím, co si s tím počnu :D
  Ta první kniha je úplně dokonalá - alespoň co se té obálky týče. A na knížky Neila Gaimana se už delší dobu chystám :)

  Lory Humble

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nápodobne :D Keď som si pozerala odpovede aj nádherné fotky u Hanky, tak som si povedala: "Páni, tento tag je naozaj krásny, asi ho skúsim..." No nečakala som, že budem nominovaná, lebo ja keď poviem, že niečo skúsim, tak to neznamená, že to aj spravím :D A takto som sa do toho musela pustiť, ale veľmi sa tomu teším ^_^ Aj keď som mala obavy, ako ho dám a ako odpoviem na dané otázky, nakoniec som si ho užila...dúfam, že aj teba bude jeho tvorba baviť a teším sa na tvoj článok♥^.^♥
   Súhlasím, Zakletá má prekrásnu obálku, dokonalú, a tak sa teším, že som si ju vystihla ešte v tvrdej väzbe...a čo sa týka Gaimana, tak neotáľaj, ten by sa ti mohol páčiť ;)
   Ďakujem krásne za tvoj komentár a prajem ti krásny deň...

   Odstrániť
 10. Úžasné zpracování! A ty fotky... Fakt paráda!
  Do tohoto tagu jsme byla také nominovaná, ale zatím nějak nestíhám a na pár otázek stále dumám nad tím, co za knihu zvolit ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujééém♥^.^♥ Veľmi si to vážim♥♥♥
   Veď sa mi zdalo, že som ťa u niekoho videla nominovanú, tak som ťa teda potom nenominovala, ale každopádne, už teraz sa veľmi teším na tvoj článok. Maj sa krásne a dúfam, že sa pritrafí aj dostatok voľného času ;)

   Odstrániť
 11. To je super tag :) A máš ho moc krásně provedený! :)
  Ty fotky?!?! Úžasné, já neumím udělat hezkou kompozici ke knížce a ani neznám dobré programy na upravování - s photoshopem válčím...:D :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne♥^.^♥ Veľmi si to vážim♥
   Ale čoby nie, robíš krásne fotky, čoho dôkazom je tvoj instagram, takže žiadne také :D A ja si s Photoshopom tiež až tak veľmi nerozumiem, ale fotky upravujem vo skvelom programe Google Nik Collection, ktorý si môžeš stiahnuť úplne zadarmo - je naozaj skvelý a práca s ním ľahká (nájdeš ho tu: https://www.google.com/nikcollection/)
   Ďakujem za tvoj komentár a prajem ti krásny deň ;)

   Odstrániť
 12. Monyy, ty vieš zakaždým potešiť.♥ Človek sa vráti po 3 mesiacoch akoby z iného sveta (zo zabudnutia lepšie povedané) a hneď v prvom článku sa mu dostane takého krásneho uvítania v podobe nominácie. Ďakujem Ti krásne, do TAGu sa určite pustím čo najskôr, ver že už teraz sa toho neviem dočkať - počas čítania mi myšlienky lietali jedna radosť - len dúfam, že mi to zase nebude trvať do budúcej jesene, keďže túto som už tak trošku prešvihla.:D
  Och. TAG je podľa mňa nádherný sám o sebe, no to Tvoje spracovanie.♥ Čo dodať, ako zakaždým berieš dych. Jednak fotkami a jednak aj samotným obsahom. Vybrala si krásne knihy, i keď je pravda, že je viac takých, ktoré som nečítala ako tých, ktoré som stihla prelúskať aj ja sama, no súdiac podľa Tvojich slov jednoducho viem, že sú to skvosty.:) Možno sa na niektoré nechám prehovoriť.:D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Už teraz sa neviem dočkať tvojho článku (bude dokonalý, to už viem^.^)♥ a neboj, stíhaš; jeseň oficiálne ešte stále trvá - až do 20.12. :D
   Ach, Veronika, ty vieš vždy tak potešiť, povzbudiť, že z tvojich slov mám radosť ešte najbližšie týždne alebo začínam pyšnieť (na to si musím dať pozor!) :D ĎAKUJEM krásne, za všetko, veľmi si vážim tvoje slová, pochvalu a aj fakt, že sa možno na niektoré knižky taktiež pozrieš♥
   Prajem ti nádherný deň a ešte raz veľké ĎAKUJEM♥^.^♥

   Odstrániť
 13. Ďakujem veľmi pekne za nomináciu ♥ tiež som sa rada zapojila, aj keď mi to teda trvalo riadne dlho. :D
  Vybrala si krásne knihy, vďaka tvojím slovám a nádherným fotkám sa ešte viac teším na ich čítanie. ♥ :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som taká rada, že si sa aj ty zapojila♥^.^♥ Musím sa ísť rýchlo na článok pozrieť (isto z neho odpadnem :D) a ďakujem krásne za tvoj komentár i pochvalu - veľmi si to vážim♥♥♥ Prajem ti nádherný večer :*

   Odstrániť