31. augusta 2017

Mesiac za nami/30+31 (...a zas meškám...)

A zase meškám! 😕 Nuž, v príspevkoch tohto typu som skutočne veľmi nedochvíľna, ale nedokážem sa ich vzdať (aj kvôli týmto novým ikonkám 😁) pretože ich potrebujem. Vďaka nim si zaspomínam na celý čas blogovania a ako som spomínala aj v minulom článku, je to taká moja studnica spomienok, čo sa za daný čas udialo 😇.
V júli som v blogovaní nebola veľmi aktívna, no malo to svoje opodstatnenie. Takmer dva týždne som si upravovala šablónu, do ktorej som sa zaľúbila na prvý pohľad 😍 a nedokázala som sa jej vzdať. A tadá...nakoniec som sa dostala do finálnej fázy a nový vzhľad blogu bol na svete 😊. Naozaj sa mi páči a Piesni fantázie dodal nový šmrnc. A okrem iného som pomenila aj FB stránku blogu a k tomu všetkému som si konečne aj ja založila Instagram❤.
...starý vzhľad blogu...
...nový vzhľad blogu...
✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽
Aj keď článkov bolo pomenej, snažila som sa to vynahradiť aspoň malou handmade súťažou, ktorá sa odohrávala na FB stránke blogu. Zapojila sa až 16 súťažiacich, čo je naozaj prekrásny počet a v toľkú účasť som ani nedúfala. Nesmierne ma to povzbudilo, potešilo a určite si podobnú súťaž ešte zopakujeme (už jednu dokonca aj chystám! 😁).

Ale vrátim sa k tým článkom. Nuž, u mňa sú mesiace na príspevky dosť chudobné, preto číslo tri je náhodou celkom obstojné😂. 
Medzi týmito článkami ste mohli nájsť recenziu na knihu Nezmazateľný dojem od Tamery Alexanderovej, ktorú vrelo odporúčam všetkým nadšencom historických romancí, ktoré majú hodnotu a k tomu vám obohatia život, či vyrazia dych svojou kvalitou 😉. Okrem iného som sa dokopala do ďalšieho článku z rady Poďme sa hrať s bloggerom, v ktorom som vám poukazovala ako si môžete upraviť hlavičku, pozadie a stiahnuť šablónu (článok nájdete konkrétneTU). A podľa čísel, ktoré odzrkadľujú počet zobrazení článku, mal pekný úspech. Prekročil hranicu 230 zobrazení, čo je u mňa na blogu naozaj krásne číslo 😊. Pravdaže, niekomu to príde smiešne, ale no jój, som len malinký blogger, amatér, ktorý si píše pre radosť, tak z toho nerobme súťaž, či niečo viac 😅.
✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽
Ak by ste sa spýtali, čo také som zažila v reálnom svete a mojom živote, tak vám nedokážem odpovedať. Nad týmto mesiacom sa vznáša akýsi opar zabudnutia, no v pamäti mi utkvel jeden smutný fakt...nepribudla mi žiadna kniha (čo zas až taká tragédia nie je, keďže šetriť treba), no horšie je, že som žiadnu ani neprečítala. Žiadnu! 😱 Och, moja knihomoľská dušička plače 😩...

Čo sa týka príspevkov, za mesiac august pribudli , vrátane tohto, štyri články. Dve recenzie vo veľmi pozitívnom duchu na knihy, ktoré vám s radosťou odporúčam a to Klamári od Lockhartovej (...neskutočná YA. Teda, niežeby bola nejaká prelomová, svetoborná, no konečne to bolo niečo nezvyčajné, hodnotné, s mnohými myšlienkami a mňa si jednoducho získala) a Františkáni z Bronxu od Adriana (túto knihu som popravde podcenila pretože som nečakala, že by ma mohla až tak veľmi zaujať a nadchnúť, ako to nakoniec spravila. Ach, nezabudnuteľná kniha plná skutočných príbehov a okamihov, ktoré len tak z mysle nezmiznú).

Ďalej sa na blogu objavil ďalší článok zo série Poďme sa hrať s bloggerom. Tento príspevok som spracovávala s veľkou radosťou lebo ma bavil. Dozviete sa v ňom, ako si môžete pomocou CSS kódov vycentrovať blog, ako si nastaviť citácie, ktoré krásne dotvoria vzhľad článku a ďalšie vychytávky, o ktorých sa dozvieteTU.

Oproti Júlu som sa predsa len k nejakému tomu čítaniu dostala a prečítala som dve knihy, ktoré ma žiaľ veľmi sklamali a obom som udelila po jednom bode. Sú to konkrétne Na dvore z tŕňov a ruží od Maasovej a Kráľovná Tearlingu od Johansenovej. Niežeby som tie knihy nenávidela či ich považovala za najhoršie, aké som kedy čítala. Túto priečku si vyslúžili iné tituly a tieto konkrétne len nemám v láske, to je celé. Nezískali si ma takmer ničím a už som z týchto YA s nádychom fantasy či dystopie unavená. Stále o tom istom, nič inovatívne, a preto, čo sa tohto typu YA týka, už budem veľmi opatrná, avšak určite naň nezanevriem, pretože aj medzi nimi sa skrývajú poklady...takže to bude výzva, nájsť ihlu v kope sena. Ale napríklad dve som už našla a to Cinder od Meyerovej a Vyvolenie od Dekkerovej 😊.
✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽
Tento mesiac by mi nepribudla žiadna kniha, keďže šetriť treba a k tomu mám na poličke mnoho neprečítaných kníh, no akýmsi zázrakom som vyhrala 15€ poukážku (!😱!) na voľný nákup vo vydavateľstve Kumran. Každý mesiac totižto žrebujú z pridaných recenzií za daný mesiac a práve tá moja, na knihu Nezmazateľný dojem, vyhrala. 
Jój, takú som mala radosť (ktorú mi len o dva dni neskôr spôsobila aj Andy, no o tom až v špeciáli Piesne radosti...ach, len kým sa ja k tomu dopracujem 😒). Preto som neváhala a ešte v ten deň si objednala dlho vytúženú knihu Zašepkaj jej meno od Tamery Alexanderovej a k tomu ešte od Lynn Austinovej, Bohovia a králi, ktorá bola vo výpredaji len za 3€. Takže som dokopy za knihy vrátane poštovného nedala viac ako 5€ 😍. Nesmierne sa tomu teším. Austinová si ma získala svojou knihou Odlúčení a na jej ďalší titul, ktorý u nás vyšiel ako prvý, sa veľmi teším. Rovnako ako aj na Zašepkaj jej meno, lebo séria Veľkostatok Belle Meade, ktorej druhá časť Získaj si jej priazeň si ma úplne podmanila, je z pera Alexanderovej a to je skutočná záruka kvality a nádherného príbehu. Obe spomínané autorky radím medzi moje obľúbené, takže voľba bola jasná 😊.
✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽
A na záver musím povedať, že sa stalo niečo, čo by som nikdy nebola čakala. Blog už mal svojich prvých 100 čitateľov. A prosím pekne, tento počet stúpol na 105...óóó, neverím!!! Tak sa tešííím! 😂
Blog má od posledného súhrnu o 6 čitateľov viac, čo tvorí konečné číslo 105! Na FB stránke blogu taktiež vzrástol počet sledovateľov až o 5, takže 85 čitateľov! A na instagrame je to k dnešnému dňu konkrétne rovných 100 sledovateľov. 
K dnešnému dňu bolo 53 238 zobrazení stránky a z celého srdca ĎAKUJEM všetkým, ktorí ku mne zavítajú, prečítajú si článoček, zanechajú komentárik, svoj názor, za čo som nesmierne vďačná, lebo som len taká malá kvapôčka v tomto mori knižných blogov/blogerov, a preto si vážim, že zavítate aj ku mne. ĎAKUJEM ešte raz z celého srdca...mám vás veľmi rada😊❤.
Popravde, už dávno nás mala čakať recenzia na Dospelosť je mýtus, no samu seba podrážam, a preto som sa k úprave recenzii a celkovému vizuálu recenzie nedostala. Štve ma to, lebo som sľúbila, že tento mesiac sa na blogu objaví...škoda reči 😑. Ale chystám DIY. To bude na 100% budúci mesiac, ak sa teda nič nepokazí, možno už nasledujúci týždeň a s ňou i súťaž! 

Ak všetko vyjde podľa plánu a prídu mi v septembri komponenty na výrobu, čo som si objednala z Aliexpresu, tak sa možno dočkáme v priebehu mesiaca ešte jedného článku vrámci DIY. No aj tu vám môžem s istotou povedať, že bude, do konca októbra určite (teda, ak sa tá zásielka nestratí 😳). Takže až dva DIY články, oba spojené so súťažou, ktoré budú opäť zamerané na knihy len s tým rozdielom, že nepôjde o záložky! 😁

Okrem DIY hádam pribudnú aj recenzie, či iné články. Momentálne čítam od slovenskej spisovateľky Kataríny Soyke, Svedomie temnej časti, ktorá sa mi naozaj páči. 😏.

Nuž, neviem, čo nás ešte môže čakať a či mi nehrabne natoľko, že na blogu bude rok ticho (ale tak to hádam nie! 😯Aj keď priznávam, k depresiám mám sklony...a to bol aj dôvod mojej neaktivity a nechuti čítať, písať, či blogovať). No budem sa snažiť blogovať naďalej a najmä sa konečne začítať aj do vašich článkov a popravde, teraz si uvedomujem, ako mi táto knižná blogosféra a vy chýbate 😊. Mám vás rada a prajem vám krásny deň a užite si posledné dni voľna a najmä predĺžený víkend...vidíme sa čoskoro, dúfajme v to...teda ja v to dúfať budem 😅. Majte sa krásne! 😘

16 komentárov:

 1. Ejj :D tak to je skvelé zhrnutie! :) Kde začať? :D
  K prvému radu Ti gratulujem k takému vysokému číslu sledovateľov, teším sa za Teba! :)) Zaslúžiš si to, lebo Tvoj blog je krásny! :)
  Nič si z toho nerob, posledné mesiace sú u mňa rovnako chudobné a u prečítaných kníh to je rovnako. :D úplne hrôza. :D
  Achhh... vážne? Tak to ma mrzí a zároveň mám aj odteraz strach, pretože Maas a jej ACOTAR vychvaľujú všade. :(( Uff, nevyzerá to dobre. :D
  Tamara je skvelá, a gratulujem k poukážkam. To je ale šťastie! :) Zvolila si krásne knihy, samozrejme Tamaru poznám a dokonca aj vlastním!! :D Ale o Austinovej som ešte nepočula. :/ Popravde- vyzerá zaujímavo. :D Určite po nej popozerám.
  Jupíí- na Tvoje úžasné súťaže sa nesmierne teším!! Aby boli čoskoro! :) :D
  A z toho mám taktiež veľmi veľkú radosť, že Soyka sa zatiaľ drží!! Neviem sa dočkať na recenziu!! :)
  Maj sa krásne a želám príjemné dni! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne Bleise za nádherné slová♥^_^♥ Veľmi si to vážim a neskutočne ma potešili❤❤❤
   Ale vždy je to lepšie ako u mňa, bola si omnoho aktívnejšia :D A ja viem, no Maasová si ma fakt nezískala a ďalšie jej knihy nemám v pláne čítať, stačila mi táto skúsenosť a mám akú takú predstavu :/
   Tamara je jedna z najlepších!!! Ach, jej knihy milujem ^.^ Rovnako na tom jej aj Austinová, ktorá píše a prináša taktiež nádherné príbehy ;)
   V to dúfam aj ja, aby boli už čoskoro lebo sa mi toho veľa kopí, čo sa týka článkov, no ani jeden nie a nie dohnať do konečnej podoby, ale už by sa patrilo :D
   Soyke som na chvíľu stopla, ale hádam ju už konečne dočítam a určite by som chcela napísať aj recenziu, uvidíme teda, či ma navštívi pani Múza :)
   Aj ty sa maj krásne a ďakujem za komentár❤

   Odstrániť
 2. Tento článok ma nesmierne potešil :) Milujem knižné zhrnutia (a momentálne som tie Tvoje začala milovať ešte viac, vďaka tým úžasným príšerkám! ♥ sú jednoducho zlaté)...
  Gratulujem Ti k 105 odoberateľom blogu, je to naozaj veľký počet ľudí s dobrým vkusom (a medzi nich sa radím aj ja :) Verím, že toto číslo ešte porastie, pretože do svojich článkov dávaš neskutočné množstvo práce, času a srdca ♥... Čo sa týka malej aktivity na blogu, nezúfaj, stihla si toho vážne veľa. Hlavne zmena dizajnu blogu, uff veru som Ti nezávidela, že si sa musela babrať so všetkými tými kódmi, ale dotiahla si to do naozaj krásneho finishu :).
  Čo sa týka kníh, ktoré si prečítala, moje knihomoľské srdce plače, keďže sa Ti nepáčila kniha od Sarah J. Maas, ktorú som ja vychválila snáď až do nebies. Je to naozaj veľká škoda :( Na druhú stranu som však ja začala pokukovať po knihách, ktoré by ma vytiahli s mojej komfortnej YA a fantasy zóny, a plánujem sa inšpirovať práve jednou z kníh, ktoré Ťa nadchli, takže sa teším, že v blízkej dobe okúsim niečo nové! ☺
  Na Tvoju súťaž a DIY sa nesmierne teším (tú prvú som premeškala, vlastne ani netuším prečo- a to som tak pokukovala na toho krásneho Hagrida!). Druhej súťaže sa hádam zúčastním :)
  Neskutočne sa teším na Tvoju recenziu knihy Dospelosť je mýtus :), pretože hľadám argumenty, prečo po tej knihe hneď a zaraz chňapnúť.
  Prajem ešte krásny deň!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Awww, ďakujem krásne Terka♥^_^♥ Och, a príšerky si podmanili aj mňa, mám ich ešte v zálohe dosť, takže každý mesiac spoznáme novú :D Sú to zlatíčka❤
   Jój, ty si taká zlatá, čo ti na to povedať...neskutočná veľká vďaka❤❤❤ Takéto komentáre sú pastva pre oči a dušu, lebo nesmierne povzbudia, potešia a fakt mám chuť blogovať aspoň ďalších 100 rokov :D ♥ĎAKUJEM♥ Terka, preveľmi si to vážim z celého srdca :))
   Ach, ja viem, mrzí ma to, naozaj, no skrátka som nedokázala Maasovú a jej titul vnímať pozitívne :/ Fú, čo ti poviem...asi radšej ani nečítaj recenziu ak bude, lebo som sa snažila napísať peknú zápornú inteligentnú recenziu, no akosi sa mi to zvrtlo do sarkazmu a popravde zvláštnej formy recenzie, ak sa tak ešte dá vôbec nazvať O.o Mrzí ma to, lebo viem, koľkí tú knihu milujete, no nedalo sa, mňa si nepodmanila :(
   Vážne? Ó, joj, a teraz budem tŕpnuť, aby si ťa nejaká z kníh, ktoré sa páčili mne aspoň málinko získali aj teba :D Tak toto je nervy-zdrásajúce :D
   Už článok, teda DIY, chystám, takže určite bude a aj súťaží...mám toho v pláne dosť :D
   A Dospelosť je mýtus odporúčam všetkými desiatimi, to je taká milá, vtipná publikácia, tá by si ťa určite získala...je skvelá!♥ A recenzia určite taktiež bude...len kedy, tak to neviem :D
   Aj ja ti prajem krásny deň ^.^

   Odstrániť
  2. Jéj teraz mám ešte ďalší dôvod tešiť sa na budúci mesiac! ♥ tie príšerky sú neskutočne zlaté (hoci stretnúť ich v reálnom živote by ma zas tak nepotešilo).
   Nejako som nikdy necítila potrebu ľudí dotlačiť k tomu, aby si mysleli to, čo ja, takže sa naopak, absolútne teším na sarkastickú recenziu (po prečítaní tej na Selekciu som sa smiala si 3 minúty vkuse :D). Ja sa tak teším, až sa začítam do nejakej z tvojich obľúbených kníh! Ver mi, aj pre mňa to bude nervy- drásajúce, no verím, že to dopadne lepšie ako tvoje stretnutie so Sarah J. Maas :D DYI je teda úžasné, a ešte úžasnejšie by bolo, ak by som sa k nemu raz dokopala (ale treba veriť :)) A na dospelosť ako mýtus sa teším, pretože mám taký pocit, že sa tam nájdem. A to úplne :D

   Odstrániť
  3. Podľa mňa by boli v reálnom živote rovnako rozkošné a milučké :D Niečo ako Príšerky s.r.o - ach, zbožňujem tú rozprávku♥
   Nuž, mala som v pláne niečo napísať, na knihu Na dvore z tŕňov a ruží, ale nakoniec som to nechala tak, akosi mi došla inšpirácia a celkovo, túžila som napísať "inteligentnú zápornú recenziu", no akosi mi to nakoniec nevyšlo a zas som skĺzla k tomu sarkazmu :D
   Ďakujem krásne, veľmi si to vážim♥♥♥ A v Dospelosť je mýtus sa nájde nejedná introvertská dušička a ja som v tejto publikácii našla takmer na každej strane :D Je to skvelá knižočka ^.^

   Odstrániť
 3. Knížky, o nichž píšeš, jsem nečetla, nicméně ráda jsem si zase rozšířila obzory. Strašně mě baví pozorovat v knihomolské sféře, kterak se jednomu kniha líbila a druhému ne. Ty rozporuplné názory mě prostě baví číst a pokud jsem já sama knihu četla, je to ještě lepší, ale to se bohužel moc nestává, nejsem takový hltač populárních knih. :D

  A vzhled se mi moc líbí! :) Měj se krásně!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nič nie je lepšie ako si rozširovať obzory :D Jój, mňa už toľko kníh zaujalo, no času tak málo a popravde aj peňazí :D Radšej ani takéto články nečítať, lebo iba trápia knihomoľské dušičky, ktoré by toho tak veľa chceli no páničkovia si to nemôžu dovoliť, konkrétne ja :D
   Inak, toto baví aj mňa, a potom z toho vyvodiť záver, či po knihe siahnuť alebo nie...hm, tak to bolo aj pri Maasovej a čo ti poviem, radšej som siahať nemala -_- :D
   Ďakujem krásne a aj ty sa maj krásne♥^.^♥

   Odstrániť
 4. Mě se na starém blogu líbila ta tvář v záhlaví, ta mi v novém chybí, ale i tak je parádní.
  Ta Lynn Austinový mi nic neříkám, po té se mrknu.
  Jsem zvědavá co knižního přinese září. Přeji plno báječných dnů se skvělými knihami.
  Měj se parádně.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj mne sa páčila, no v tomto vzhľade by nesedela a pôsobilo to preplácane, tak som nechala len taký jednoduchý :)) A ďakujem krásne, som naozaj veľmi rada, že sa ti páči♥^.^♥
   Mrkni, určite, Lynn je skvelá❤
   Tak na to som zvedavá aj a aj ty sa maj skvelo ;))

   Odstrániť
 5. Ty ikonky jsou tak rozkošné! Gratuluji k vyhře kuponů a 105 čtenárů a další stupňování na sociálních sítích <3 Moc si to zasloužíš :) Vzhled blogu se ti moc povedl a těší se na DIY <3 A aj na soutěž! Měj se krásně!

  All about Candys life

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja ich milujem, také rozkošné príšerky❤ a ako som písala aj Terke, ešte ich mám v zásobe veľa :D
   Ďakujém, ach, tak ma tá výhra potešila a neskutočne sa na obe knihy teším, keďže som si ich už tak dlho priala ^_^
   A ďakujem krásne opäť, už sa do toho DIY púšťam, tak hádam bude čím skôr :D
   Maj sa krásne Candy ;))

   Odstrániť
 6. Nový vzhľad blogu sa mi veľmi páči a aj tie ikonky sú podarené :) I ja s písaním článkov nejak nie som aktívna, ale tak kde tu na FB niečo pridám :)
  PS:Idem si ťa pridať aj na instagram :) A gratulujem k výhre :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne Zuzka♥^_^♥ A to som ani nevedela, že máš instagram :D Takže super, sledujem už aj ja teba...maj sa krásne ;))

   Odstrániť
 7. Som veľmi rada, že tieto zhrnutia robíš, či už ich nachádzame o týždeň skôr alebo naopak neskôr. Sú tu a to je hlavné, pretože v mojom prípade by to bola iba jedna veľká machuľa uprostred. Akosi som stále neprišla na spôsob, ktorým by som si udržala všetky zaujímavé veci a fakty, ktoré sa počas mesiaca odohrali, pokope. Stále zabúdam. Zabúdam dokonca aj zabúdať.:D No dobre, to je jedno, k veci. Som zahanbená, že moja neaktivita siaha až tak ďaleko a že sa mnoho vecí dozvedám až teraz. Dokonca už ani neviem, k čomu sa vôbec vyjadrovať a k čomu nie.:D Napr. vzhľad blogu, o ktorom som sa síce už zmienila v článku vyššie no chápeš...veľmi oneskorená odozva.:D No môžem Ti aspoň sľúbiť, že odteraz sa s tebou budem vytešovať už iba aktuálne.O:)
  P.S.: Tie ikonky sú naozaj nesmierne rozkošné!!♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. "Zabúdam dokonca aj zabúdať..." 😄😂 Veronika, ty si číslo...ale sa vrátim k veci. Ono, tieto články, sú naozaj skvelé; ako som spomínala raz v jednom z nich, sú mi takou studnicou spomienok, vďaka ktorej si skutočne zaspomínam a niekedy som sama v šoku, že sa to stalo a že som vôbec niečo také napísala 😄. Ale je to fajn, takto si pospomínať 😊. A prosím ťa, vôbec nebuď zahanbená - nie je žiaden dôvod! 😉. Veľmi si vážim, že si ku mne zavítala a dokonca až sem. Ty si jednoducho poklad!❤❤❤
   Ďakujem krásne za komentár, pochvalu ohľadom ikoniek a aj za to, že si ma pobavila. Maj sa krásne...

   Odstrániť