8. januára 2016

Len tak/02 (...filmy pozreté za rok 2015...)

Niekedy je dobré ozvláštniť blog aj inými článkami, všakže :) Takže som sa rozhodla spraviť taký súhrn, čo sa týka pozretých filmov, za rok 2015. Poviem vám, tento článok mi dal kopec práce (aj keď to možno nevyzerá) a je ten najdlhší aký som kedy spravila (...je tu až 21 mini recenzií a a určite som aj na niektoré filmy zabudla...) :D Tak, ak máte záujem si pozrieť filmy, ktoré ma chytili za srdce alebo naopak mi ho zlomili, čítajte ďalej...

...moje srdcovky ♥...

Za rok 2015 mi pribudlo až 10 srdcoviek, ktoré by som mohla pozerať stále dookola a nedá mi to nepodeliť sa s vami o ne...možno niektorá z nich zaujme aj vás :))
Pieseň mora
V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.(zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Ach, Pieseň mora...to bolo také nádherné, zlaté a čarovné, že som sa ihneď zamilovala. Tá grafika je jedna z najkrajších s akými som sa kedy stretla a takú už asi dlho nestretnem :) Je to niečo nové, čo nevidíte často a príbeh je jednoducho kúzelný...a pieseň mora, och, tú si musíte vypočuť!
Trailer
Pieseň mora ;)
Hodnotenie na csfd.cz
85%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Kniha života
Producent Guillermo del Toro a režisér Jorge R. Gutierrez uvádí strhující animovanou komedii s jedinečným vizuálním stylem. Mladík jménem Manolo, rozpolcený mezi očekáváním rodiny a touhou vlastního srdce, se vydává na velkolepé putování, aby se znovu setkal se svou skutečnou láskou a bránil svou rodnou vesnici. Tohle není obyčejná pohádka. Kniha života je nádherné a fantastické dobrodružství plné kouzel, hudby a legrace! (zdroj)

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Od tejto rozprávky som nečakala veľa, trochu ma odraďovali drevené figúrky, ale poviem vám, že to bola dokonalosť! Krásny príbeh lásky, plný humoru a nádherných piesní...perfektná kombinácia, z ktorej vznikol nádherný zážitok a ja len vrelo odporúčam, pretože tento film stojí za to :))
P.S.: Ale odporúčam ho pozrieť v origináli, pretože s dabingom isté čaro odchádza...to viete, ten španielsky prízvuk tam jednoducho musí byť!
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
72%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Koralina a svet za tajnými dverami
Dva báječní muži s nekonečnou fantazií a třetí rozměr. Kombinace těchto faktorů stvořila temnou pohádku Koralína a svět za tajnými dveřmi. Dobrodružný příběh, který vzdáleně připomíná Alenčinu výpravu do světa za zrcadlem, se zrodil v hlavě Neila Gaimana, jednoho z nejlepších autorů fantasy současnosti. V jiné hlavě, která patřila tvůrci slavné Předvánoční noční můry Henrymu Selickovi, se zase vylíhnul nápad na jeho filmové zpracování. A ne ledajaké. Poprvé v historii kinematografie Selick zkombinoval metodu tradiční stop-motion animace a stereoskopického 3-D. Vznikl nikoliv pouhý film, ale zážitek, který lze jen velmi obtížně popsat slovy. 
Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče s rašící pubertou. O to bolestněji na ni doléhá, že se z města tepajícího životem odstěhovala do barabizny kdesi v „pustoprázdnu“, kde na ni rodiče permanentně nemají čas a jediným vrstevníkem je kluk jménem Wybie, z něhož se vyklubal velmi otravný protiva. Možnost povyražení nelze očekávat ani od Koralíniných nových sousedů, jimiž jsou dvě vysloužilé herečky a bývalý ruský cirkusák pan Bobinsky. Asi by se brzy ukousala nudou, kdyby v jedné z místností Koralína neobjevila tajné dveře. Za nimi čeká překvapení. Alternativní svět, který je na první pohled velmi podobný tomu reálnému, ale už na druhý úplně jiný – lepší. Její alternativní rodiče se jí věnují, alternativní Wybie není ani trošku otravný a ze sousedů se vyklubali nejzábavnější lidé pod sluncem. Koralínu dokonce napadne, jestli by jí v téhle dokonalejší verzi existence nebylo lépe. Nebylo, což se jí neustále snaží naznačovat mluvící kocour. Když ho konečně poslechne, je už pozdě. Útěk z „dokonalého světa“ do neutěšené reality nebude pro jedenáctiletou holku vůbec jednoduchý.(zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Ach, Koralina...ďalšia dokonalosť, ktorú ak ste nevideli, tak to s rýchlosťou svetla napravte, pretože ani neviete o čo prichádzate! Neila Gaimana mám veeeľmi rada a jeho Koralina mi počarovala (už som si konečne objednala aj knihu, takže sa neskutočne teším), presne ako aj jeho Hviezdny prach...takže vrelo odporúčam obidva spomínané filmy, pretože je zážitok si ich pozrieť ;)
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
80%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Zámok v oblakoch
Mladá dívka Sophie, co by ošklivé káčátko se zlatým srdcem se na počátku příběhu stává obětí magie zlomyslné čarodejnice, která ji přemění na stařenu. Sophiinou jedinou nadějí se zdá být vyhledat mladého čaroděje Howla, jehož zázračný dům na muřích nohách obchází po vrcholcích hor nad městem. Když se jí to s nemalým vypětím podaří, začne zde pracovat jako uklízečka a domácí. Pomalu objevuje taje a záhady, které Howlův chodící dům skrývá. Jak se ale postupně rozvíjí klubko záhad okolo Howla, Sophie je vtažena do jeho světa a začíná chápat kým je. Do pohledného mladého čaroděje se zamiluje a její skálopevná láska bude postavena před zkoušku, ze které nikdo nemusí vyváznout živ a zdráv. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Tento fantasy príbeh je z roku 2004 na námet knihy Howlov putujúci zámok od D.W.Jonesovej a poviem vám, že som si zamilovala nielen príbeh, ale i anime. To bol jeden úžasný, do detailov zachytený, prepracovaný fantasy príbeh pre všetkých nadšencov fantasy, ale aj romantické, rozprávkové duše...vlastne pre každého. Je to ďalší z príbehov, ktoré nemáte možnosť stretnúť, pretože je to originálne a nečakané...takže odporúčam všetkými desiatimi :))
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
85%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Cesta do fantázie
Desetiletá Chihiro je obyčejná japonská holčička. Když se se svými rodiči vydává poprvé do nového bydliště, jejich auto zabloudí na opuštěnou lesní cestu, vedoucí k záhadnému tunelu. Chihiro i její rodiče se vydají dovnitř a objeví cosi, co považují za opuštěný lunapark. Rodiče podlehnou lákavé nabídce občerstvení v opuštěných stáncích, ale záhy se promění ve vepře. Chihiro se snaží najít pomoc a narazí na tajuplného chlapce jménem Haku. Ten ji seznámí s duchy, kteří v noci lunapark obývají a najde jí zaměstnání u Yubaby, staré čarodějnice s malým tělem a velkou hlavou, která provozuje obrovské lázně, kam si chodí odpočinout milióny pozemských bohů a jiných fantastických bytostí. Zde se skrývá jediná možnost, jak může Chihiro zrušit zakletí svých rodičů a vrátit se do lidského světa. (zdroj)

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Toto je moja najväčšia srdcovka. Nečakala som, žeby ma to až tak chytilo, no stalo sa. Milujem tento príbeh, ktorý je nepredvídateľný a neopísateľne nádherný, preto si ho musíte pozrieť, ak ste ho teda ešte nevideli. Je z roku 2001, no poviem vám...je to to najlepšie, čo som videla minulý rok. Síce prvých 8 minút, aspoň myslím teda, je nie veľmi záživných, no potom...potom začne jeden kúzelný príbeh od ktorého nebudete môcť odísť ;))
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz:
87%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Malý princ
Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (zdroj)

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Malého princa som si chcela pozrieť hneď ako som naň náhodne natrafila, no akosi som pozabudla, ale vďaka Andy, ktorá ho mala vo svojich knižných typoch som si ho nakoniec pozrela. Poviem vám, ďalšia dokonalosť pri ktorej som plakala ako malá a na príbeh som spomínala ešte dlho predlho. Určite kuknite, pretože je to ďalší film, ktorý na 100% stojí za to...
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
84%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sedem zhavranelých bratov
Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (zdroj)

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Myslím, že túto rozprávku už väčšina videla, no nedá mi nespomenúť ju, pretože je to nádherne spracované, skvelý scenár aj dialógy no skrátka...musíte kuknúť :D
P.S.: Viem, že to už niektorí vedia, pretože som to neraz písala, ale radšej si to pozrite v češtine...je to predsa len lepšie, vtipnejšie a keďže hlavní hrdinovia sú česi, ten náš dabing im nesedel...
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
75%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Unconditional
Občas musíme vyletieť až nad mraky, aby sme videli slnko.
Život býval pre Samanthu (Lynn Collins) krásny a plný príležitostí až do momentu, kedy jej manžela zavraždili pri lúpežnom prepadnutí. V okamihu, keď sa rozhodne spáchať samovraždu, jej dve náhodné udalosti zmenia život a prinavrátia vieru, ktorú stratila. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Tak, tento film (je inšpirovaný skutočnosťou) som objavila úplnou náhodou a už som ho videla tretíkrát a stále som doň zamilovaná. Je to príbeh s posolstvom, zachytávajúci množstvo problémov dnešnej doby ako je napríklad rasizmus, chudoba, život detí bez otca...Je to príbeh o hľadaní viery, o láske, nádeji a aj keď má svoje chyby, ktoré som ale postrehla až po treťom pozretí, takže na prvý raz som nevidela nič :D, no i tak sa s ním mohli viac pohrať, aby vznikol ešte lepší zážitok, určite stojí za pozretie :)) Mne osobne sa veľmi páčil, chytil ma za srdce a ten koniec...och, milujem ten koniec!!!
P.S.: Myslím, že vám bude hlavná hrdinka sympatická, pretože je spisovateľka detských knižiek, ktoré si aj sama ilustruje...mňa si teda získala :D
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
73%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Navždy a ďaleko
Hrdiny jsou chudý irský rolník Joseph Donelly a dcera bohatého irského statkáře Shannon Christie, které se příčilo žít jako bohatá anglická dáma svázaná stovkami zákazů, příkazů a omezení. Společně koncem minulého století přichází do Ameriky, aby se jako stovky dalších pokusili získat kus vlastní půdy. Růžové sny o zemi zaslíbené se však velmi rychle roztříští o drsnou realitu. Dvojice musí žít v nuzných podmínkách a tvrdou prací si vydělávat na živobytí i cestu do Oklahomy, kde ještě lze získat půdu. Zažívají krátké okamžiky štěstí i hořkých proher a přestože se jeden druhému líbí, stále k sobě nemohou najít cestu. A jako by to nestačilo, je Shannon jedné zimní noci postřelena. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Film je z roku 1992 a v televízii ho občas dávajú, no ja som ho nikdy nevidela celý. Tak som sa rozhodla, žeby nebolo zlé si ho konečne kuknúť a spravila som tým veľmi rozumnú vec :D Tento film je úchvatný, romantický, vtipný, skvelí herci, skvelé výkony, skvelý scenár...PERFEKTNÝ film!!! Joj, tak ho mám rada, že ho môžem pozerať stááále dookola a nikdy ma neomrzí :)) Ak ste ho ešte nevideli a máte radi romantiku, príbeh z čias 19.storočia, kde sa hrdinovia spočiatku nenávidia no nakoniec to smeruje inam a kde sa i zasmejete...tak tento film je práve pre vás ;)
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
73%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Sabrina
V příběhu, který nese všechny znaky pohádky, se vydal na Long Island do milionářské rodiny Larrabeeových, kteří mají kromě všeho myslitelného přepychu i dva syny - workoholika bez smyslu pro humor Linuse a okouzlujícího playboye Davida. A právě toho už od dětství miluje dcera rodinného šoféra Sabrina. Aby zapomněla, otec ji pošle na kuchařský kurz do Paříže. A následuje popelkovská proměna, protože z města nad Seinou se vrátí oslnivá, sofistikovaná mladá dáma a vypukne peklo. David, zasnoubený s dědičkou významného průmyslového podniku, se do ní úplně zblázní a tak Linus, který bezpodmínečně potřebuje nadcházející fúzi zachránit, podnikne nutné kroky. Pro začátek odstraní Davida z cesty a na oko se začne o Sabrinu ucházet sám...(zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Poslednou srdcovkou, ktorú vám predstavím je klasika z roku 1954, Sabrina. Dokonalý film, vtipný, nápaditý a aj keď je predvídateľný, je to zážitok pozerať. A tie výkony...no perfektné. Je to niečo na štýl Popolušky, len vtipne podané...takže, ak budete mať niekedy možnosť pozrieť si tento film, tak vrelo odporúčam, žiaľ vám neviem poradiť, kde ho nájsť, pretože ja osobne som ho nikde nenašla (videla som ho na STV2...)
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
82%

...totálny úlet...

Ant Man
Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosti zmenšit své fyzické rozměry, ale současně znásobit svou sílu, se musí ujmout role hrdiny a pomoci svému mentorovi doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochránit tajemství, skrývající se v jeho úžasném obleku Ant-Mana, před zcela novými nebezpečími, která ho ohrožují. Pym a Lang jsou tváří v tvář zdánlivě nepřekonatelným překážkám nuceni naplánovat a provést rafinovanou loupež, která zachrání celý svět. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Osobne nemám rada filmy o superhrdinoch, no povedala som si, že tomuto dám šancu. A poviem vám...kto toto vymyslel musel na niečom "fičať" :D Smiala som sa ani neviem na čom, či na tých trápnych, nezmyselných chvíľach alebo na hláškach...skrátka, je to tak absurdné, až je to vážne dobré :D Je to super komédia, hlavne ku koncu, to som sa smiala ako o život, pretože inak to ani nešlo, miestami mi prišla aj ako paródia na filmy tohto druhu...Takže, ak máte chuť si pozrieť totálne od veci film, ktorý vás svojimi absurdnosťami poriadne pobaví, tak Antman je skvelou voľbou :))
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
75%
Film nájdte TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Mimoni
Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
No kto by nepoznal Mimoňov, všakže? Myslím, že väčšina už tento film videla a k tomuto nemám, čo povedať...ďalší úlet, ktorý ma nenadchol, no za to celkom pobavil...aj keď to nebolo nič svetoborné, milé to bolo :))
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
65%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Traja bratia
Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Túto rozprávku určite poznáte, pretože cez Vianoce bola možnosť si ju pozrieť a pozrela som si ju aj ja. No a poviem vám...opäť totálny úlet až by sa človek chytal za hlavu, že čo to doparoma zase je? Ale bolo to fajn, pobavilo, pekne spracované, super výkony až na časť s Červenou čiapočkou, to bolo hrozné a pokazilo mi to dojem a ešte rozprávač -_-, no zvyšok bol super, hlavne posledný príbeh, ten mám najradšej. Takže milé prekvapenie na ktoré sa budem tešiť každé Vianoce, pretože si ho rada opäť pozriem :))
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
55%
Film nájdete TU

...sklamanie, ale i prekvapenie...

Hry o život: Drozdajka 1.časť
Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city ...(zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Som taká sklamaná :/ Milujem sériu Hry o život a filmové spracovanie tejto série som pravdaže poctivo sledovala. Prvá časť sa mi nepáčila, druhá bola perfektná, pretože sa celkom držala knižnej predlohy, no a táto 1.časť z poslednej série bola strašná. Vôbec ma nebavila a liezlo mi to na nervy...až na pár svetlých výnimiek to nestálo za veľa...som zvedavá na poslednú časť, hádam nesklame...
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
61%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Labyrint: Útek
Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Do tohto filmu som nevkladala veľké nádeje a neverila som, žeby ma dystopia mohla prekvapiť...a predsa len sa stalo, že som ostala šokovaná a film sa mi vážne páčil. A som nesmierne rada, že mám už aj knihu, ktorú som vyhrala u Ellie :)) Som na ňu vážne zvedavá...
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
66%
Film nájdete TU

...jednohubky...

Veľká šestka
Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Toto je veľmi milá a pekne spracovaná rozprávka pre každého. Milo ma prekvapila a som rada, že som si ju pozrela. Aj keď ma neláka si ju pozrieť znova, hodnotím ju veľmi kladne :))
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
81%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
V hlave
Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou.(zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Ďalšia veľmi milá rozprávočka, ktorá začala úžasne, potom to trošku pohaslo, no koniec sa veľmi vydaril. Veľmi som sa na ňu tešila a aj keď nenaplnila moje očakávania je to fajn podarená oddychovka :))
Trailer 
Hodnotenie na csfd.cz
82%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
McFarland USA
Kevin Costner září v Disneyho snímku McFarland, USA, dojemném filmu jeho oblíbeného žánru sportovních dramat, založeném na skutečném inspirativním příběhu outsiderů triumfálně překonávajících obrovské překážky. Když trenér Jim White přijede učit na střední školu, kterou navštěvují především Latinoameričané, poměry nejsou nejjednodušší. Když však trenér objeví výjimečné běžecké schopnosti chlapců, věci se mění. Kromě jejich talentu to je síla rodiny, vzájemné oddanosti a pracovní morálky, která je transformuje do šampionů přespolního běhu a pomáhá jim dosáhnout jejich vlastního amerického snu. Zažijte tuto povzbudivou oslavu lidského ducha v dramatu McFarland, USA. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Tak, ďalší film inšpirovaný skutočnosťou, pekne spracovaný, dojímavý a s hodnotami. No občas ma nudil a myslím, že každý vie ako to skončí, ale i tak je to príjemný film, ktorý za pozretie stojí...
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
76%
Film nájdete TU
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Krajina zajtrajška
Bývalý dětský génius Frank (Clooney), naplněný rozčarováním ze světa, ve kterém žije, a Casey (Britt Robertson), chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti, se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". To, co na tomto místo budou muset vykonat, navždy změní celý svět – a také je samotné. (zdroj)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Nuž, niežeby to bol zlý film, ale ani dobrý. Skvelé obsadenie aj dobré herecký výkony, pekná myšlienka na konci, no i tak...nič moc. Na jedenkrát je to OK, no druhý by som to už nezniesla...
Trailer
Hodnotenie na csfd.cz
59%
Film nájdete TU

...-_-...

No, a dostali sme sa k tomu najhoršiemu, čo som za minulý rok videla a na moje prekvapenie sú to len dva filmy o ktorých veľmi nebudem písať, pretože je to zbytočné.
Čarovný les bol hrozný, zničili nádherné klasické rozprávky až vznikla odporná paródia na to, čo dáva deťom sny. Bez hodnôt, piesne strašné a aj keď tam bolo skvelé herecké obsadenie nestálo to za nič...pre mňa to najhoršie, čo som kedy za celý svoj život videla -_-
Najnovšia Popoluška od Disney bola pre mňa tou najhoršie spracovanou s akou som sa stretla a to som ich videla už dosť, keďže je to moja obľúbená rozprávka (vlastne nie je najhoršia, ale druhá najhoršia...prvé miesto má v najhoršom prevedení má Popoluška v Čarovnom lese...to by ste vážne nechceli vidieť). Nemala hĺbku, cit a liezla mi na nervy...sklamanáááá som ako ešte nikdy...
Hodnotenie na csfd.cz
47% (vôbec sa nečudujem, že tak málo)
Hodnotenie na csfd.cz
74% (tu zas nechápem, prečo tak veľa...ja viem, ja viem...100 ľudí, 100 chutí)

Zdroje obrázkov
http://crestedbuttearts.ticketleap.com/song-of-the-sea/
http://www.traileraddict.com/the-book-of-life-2014/poster
http://movieposteraddict.com/2008/11/12/coraline-posters/
https://storify.com/jalendixon10/japanese-animated-cinema-studio-ghibli
http://anime-rasengan.jex.cz/menu/anime-filmy-online
https://es.pinterest.com/pin/47147127323139680/
http://www.zbozi.cz/vyrobek/dvd-navzdy-a-daleko-1992/fotogalerie/
http://info.suchdol.cz/akce-na-suchdolsku/41/titul/suchdol_459/kino-sedmero-krkavcu
http://www.myfrenchfilmfestival.com/it/movie?movie=32112
http://www.moviescut.com/tag/september-2012/
http://www.filmarna.cz/filmy/tri-bratri-2014.html
http://www.awn.com/news/marvel-returns-sarofsky-ant-man-main-end-titles
http://www.gizmoids.com/2015/07/minions-review-roundup-too-much-of-a-good-thing/
http://angriest.blogspot.sk/2015_07_01_archive.html
t http://store.cineplex.com/store/htmlContent.jsp?contentType=boxing-week-sale-lp
http://mcad.edu/news?page=11
http://www.lmabouncehouses.com/about.html
 http://cineydeporte.com/  
http://www.filmaffinity.com/en/film204238.html  https://en.wikipedia.org/wiki/Cinderella_(2015_Disney_film)   http://pracaxvfilmes.com.br/filme/tomorrowland-um-lugar-onde-nada-e-impossivel/
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Tak, konečne sme na konci :D Ak by ste si niekedy pozreli niektorý z týchto filmov, tak mi dajte vedieť ako sa vám páčili, poprípade nepáčili :)) Som vážne zvedavá, hlavne, čo sa týka mojich srdcoviek...a keď už sme pri tom pozeraní, mali ste tú česť/smolu si pozrieť niektorý z týchto filmov? Ak áno, som zvedavá na vaše reakcie...tak zatiaľ a majte sa krásne ♥ ;)

16 komentárov:

 1. Ty jo, ani nevieš, ako si mi týmto článkom sadla do noty :) Ja moc filmy nepozerám, ale keď už tomu venujem tu hodinu a pol, chcem, aby to bola pecka. A kreslené rozprávky - tak tie ja môžem! Určite si pozriem The book of life, to vyzerá veľmi roztommilo :)
  Tento rok sa osobne najviac teším na film: The secret life of pets. To bude pecka :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to som rada :D Animáky mám najradšej, pretože tie končia zväčša dobre a nemám rada smutné konce...smutných koncov je viac než dosť. A koľkokrát je v animákoch toľko múdrosti...joj, ja mám v sebe stále tú rozprávkovú dušu :D A teší ma, že si chceš pozrieť Knihu života, to je úplne krásne a v origináli to nemá chybu...dabing to mierne skazil, ale tak, stále sa na to dá pozerať...a tiež je to niečo nové, s čím som sa ešte nestretla s veľmi peknou myšlienkou :))
   Inak Tajný život maznáčikov vyzerá vážne skvelo, takže ďakujem za typ...už sa na film veľmi teším ;)

   Odstrániť
  2. Ja mám pocit, že animáky budem kukať ešte aj v 50tke :)) Inšpirovala si ma tiež k nejakému podobnému článku o filmoch, tak snáď si nájdem čas. V poslednom čase mám pocit, že sú dosť dobré tituly vonku, čo sa oplatí si pozrieť.

   Odstrániť
  3. Tak sme na tom podobne, animáky, to sú jednoducho srdcovky :D A teším sa na článok, mne už došli typy...jedine teraz mám v pláne kuknúť Revenant: Zmŕtvychvstanie a ešte Marťana, na toho sa vážne teším, inak už nemám v rukáve žiadne filmy :/ Tak dúfam, že sa k článku dostaneš čím skôr ;))

   Odstrániť
 2. Tak prvé tri ma nadchli, to si stiahnem a ešte unconditional :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfam, že sa ti budú páčiť...mne sa teda VEĽMI PÁČILI a ako vravím...zamilovala som sa do nich :D...a Unconditional, joj, to je krásne ♥ Inak som si hneď spomenula na teba, pretože aj hlavná hrdinka krásne kreslí...ten film si určite kukni ;)

   Odstrániť
 3. Tie rozprávky vyzerajú zaujímavo. Čo sa týka Hunger games, tak s tebou súhlasím. Tou prvou časťou Drozdajky to dosť pokazili, ale na druhú časť som bola v kine a bola omnoho lepšia ako všetky ostatné časti (čo som si ani nemyslela, že sa mi tak zapáči). :D Samá akcia, celý čas som bola v strese. :D Určite jej daj šancu. Naopak Popoluška sa mne osobne zase veľmi páčila. Také milé to bolo, ale chápem ťa. Ako vravíš: sto ľudí - sto chutí. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Rozrávočky aj zaujímavé sú :D, možno by sa ti niektoré aj zapáčili :)) A mám v pláne si pozrieť Drozdajku druhú časť a keď vravíš, že to bolo omnoho lepšie, tak to musím ihneď kuknúť :D A Popoluška, nuž, tá mi vážne nesadla...to si radšej pozriem Večný príbeh..túto verziu Popolušky mám veľmi rada :) Je iná, pekný príbeh a konečne je z nej aj cítiť lásku hlavných hrdinov :))

   Odstrániť
 4. Mám tisíc slov na jazyku, ale naraz sa to nedá a postupne tiež nie! Obe anime rozprávky sú dokonalosť sama, a to anime neznášam. Mimoňov tiež nemusím, ale dostala som od sestry ponožky s mimoňmi, takže si to budem musieť pozrieť. Na V hlave sa teším úž strašne dlho, dúfam, že budem mať z toho o trochu lepšie pocity ako ty :D Ostatné filmy buď nestáli za zmienku alebo sa na ne po tomto článku chystám :D :)))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ani ja som anime veľmi neverila, no tieto dve spomínané, ako vravíš, boli dokonalosť ♥ Kukla som aj Princeznú Mononoke a aj Príbeh zo Zememorí, no nenadchli ma tak ako práve Cesta do fantázie a Zámok v oblakoch :)) Inside out, no, ono to bolo zo začiatku skvelé, potom ma to prestalo baviť, ale ku konci sa to opäť zlepšilo...taká milá rozprávočka. Inak Mimoňov som si kukla kvôli sestre, tá bola na tom v kine a stále sa z nich smeje, tak som musela zistiť, či stoja za to :D A máš pravdu, niektoré filmy až tak za zmienku nestoja, no určitesa nájdu aj také, ktoré stoja za to a možno by sa ti zapáčili ;)

   Odstrániť
 5. Juch, to byl vyčerpávající přehled, ale musím se na spoustu těch filmů podívat, díky za připomenutí. Na Malého prince se chystám, miluju ho a film bude soudě podle traileru stejně povedený! :3 ♥
  A díky za zmínku o spoustě animácích, co mi úplně unikly. A to jsem vždycky všude rozhlašovala, že animáky miluju a mám v nich přehled. Haha.
  Z filmů, které jsi jinak zmínila, jsem viděla jen ty české pohádky - Tři bratry a Sedmero krkavců. Ani jedna nebyla stoprocentní, ale obě se mi líbily. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to teda vyčerpávajúce veru bolo, súhlasím...myslím, že taký dlhý článok už asi ani nebude :D Malého princa ti odporúčam so 100% istotou, pretože to bol kúzelný a neobyčajný príbeh...a ako inak, i na city (zase som plakala ako malé dieťa, no ja som veľká citlivka). A animáky, to je moje, vitaj v klube :D Dúfam, že si pozrieš Zámok v oblakoch, či Cestu do fantázie alebo Knihu života...vlastne všetky, čo som spomenula (ak si teda nevidela), pretože vážne niektoré stoja za to, aspoň podľa mňa teda :)) A Sedem zhavranelých bratov mi akosi prirástlo k srdcu, a s tým som vážne nerátala...Traja bratia, podľa mňa je to vážne úlet, s chybami, no dalo sa :)) Tak, som rada, že ti článok niektoré filmy pripomenul a ďakujem za komentár ;) ♥

   Odstrániť
 6. Howlov zámok a Cestu do fantázie som videla síce dosť dávno, ale ešte si spomínam, že sa mi to vtedy veľmi veľmi páčilo :D A chvíľu som mala aj obdobie anime seriálov, ale boli také návykové, že som s tým musela seknúť. :D

  Drozdajka II dosť sklamala aj mňa. Akože nebolo to zlé ukončenie, len sa mi už zdalo také... odfláknuté, alebo ako by som to nazvala.
  Ant-man bol fajn. Najprv som nevedela, čo mám od toho čakať, ale nakoniec sa z toho vykľul celkom dobrý príbeh. :D Tiež som sa na tom smiala :D :D
  Labyrint, jednotka aj dvojka, bol úplne perfektný. Knihy ma už vlastne ani nelákajú. :D Ja som vlastne šťastná hlavne z toho, že tam hrá Dylan :D hrá aj v mojom obľúbenom seriáli, kde je síce ako postava oveľa zaujímavejší, ale bolo super kukať sa na neho na veľkom plátne :D A ani ten príbeh nie je práve na zahodenie. :D

  A Krajina zajtrajška... meh, na toto som sa brutálne tešila, ale nakoniec to bola taká konina, že som to ani nedopozerala. Už dávno som nebola z filmu takáto sklamaná.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Škoda, že som na tieto dve spomínané anime nenarazila skôr, pretože som sa vážne dovtedy ochudobňovala o kvalitu a dokonalý zážitok :D Inak anime seriály ma chytili tiež (aj keď boli zväčša pritiahnuté za vlasy), takže som to radšej nakoniec nechala tak, pretože by som sedela pri počítači od rána do večera...a tým sa ochudobňovala o knihy ;)
   Ant-man, to bolo teda niečo...tiež som sprvu nevedela, čo to doparoma vlastne je, ale nakoniec z toho vznikol poriadny úlet a aspoň som sa nasmiala ako už dlho nie :D
   Zhorenisko som ešte nevidela, ale chystám sa a herca poznám len z tohto filmu :)) A Krajina zajtajška, toľko nádejí som do toho filmu dala, no ako vravíš, nakoniec to bola blbosť a stačilo mi jedno pozretie...

   Odstrániť
 7. Ahoj našla som stránku kde možeš pozerať filmy online zadarmo :)

  OdpovedaťOdstrániť