10. apríla 2015

Netušený anjel/Dale Evans Rogersová

  
Originálny názov: Angel Unaware: A Touching Story of Love and Loss
Počet strán: 80
Jazyk: slovenský
Väzba: pevná väzba
Vydavateľstvo: Kumran (2011)

Anotácia

Keď sa Royovi a Dale Rogersovcom narodila malá dcérka Robin, boli veľmi šťastní. Po informácii, že Robin má Downov syndróm, a odporúčaní, aby sa jej vzdali, sa však ich vzrušenie premenilo na obavy. Roy a Dale odmietli takéto návrhy a dcérka zostala doma v rodine. Robin bola s nimi dva a pol roka. I keď čas, ktorý strávila na zemi, bol krátky, zmenila životy svojich rodičov. Ba dokonca zmenila aj životy ďalších narodených detí so špeciálnymi potrebami.
Robin sa zadívala na svoj život na zemi z nebies a rozhodla sa o ňom napísať správu. List z neba. Rozpráva v ňom Bohu o úlohe lásky - ako sa jej rodičia dostali bližšie k nemu a ako povzbudení pomáhajú ostatným deťom s týmto syndrómom.
Kniha zmenila spôsob, akým Amerika zaobchádzala s deťmi so špeciálnymi potrebami. Už niekoľko desaťročí (prvé vydanie je z roku 1953) prináša pokoj a dotýka sa životov rodičov nielen takýchto detí, ale aj rodičov, ktorých dieťatko už nie je s nimi na zemi. A tiež každého, kto vo svojom živote takéto jedinečné dieťa stretol. (zdroj)

Niekedy to malé je väčšie ako sa na prvý pohľad zdá
 
Správa, že vaše novonarodené dieťa má Downov syndróm vás zasiahne ako ostrý šíp priamo do srdca. Krvácate bolesťou, slabnete pod ťarchou vlastného kríža. Chcete nájsť strelca, vinníka, ktorý vám spôsobil túto bolesť a prvý, kto vám padne do rany, je Boh. Bolesť vystrieda hnev a vaše vlastné šípy poháňané zlobou smerujú presne Naňho. Prečo  Pane? Prečo práve ja? Prečo si to dopustil? Prečo, prečo, prečo...Zasypávate ho otázkami, na ktoré nedostávate odpovede. Nenávisť sa zdvojnásobí a Boh sa v tom momente stal vaším nepriateľom. Vyhrala vaša sebaľútosť a oči vám zahalí hustá hmla, ktorá bráni vidieť pravdu...
Myslím, že veľa ľudí zavrhne Boha pre veci, ktoré sa dejú vo svete a v hlave im víri otázka: Ak Boh existuje, ako to môže dopustiť? Mnoho ľudí má zahmlené oči a blúdia vo vlastnej nenávisti. Pre nich Boh už neexistuje a osoby, ktoré v Neho veria považujú za bláznov
Možno by k nim zaradili aj rodinu Rogersovú, ktorým pribudol nový člen do rodiny. Malé dievčatko, Robin Elizabeth, ktoré sa narodilo s Downovým syndrómom. Nazvali by ich bláznami, pretože Boha neobviňovali, ale hľadali poznanie v jeho zámere. No časom by pochopili, že jedinými slepými bláznami boli celý ten čas len oni sami. Rodina Rogersová je príkladom pre ľudí, ktorí hľadajú Božie zámery.
Boh skrýva svoje tajomstvá všade navôkol. Odhaliť ich môžu ľudia, ktorých oči sú plné lásky a ich vlastné srdcia im už nepatria, pretože bijú pre druhých. A Rogersovci boli ľudia, ktorí skryté posolstvo našli práve v ich malej Robin
Pani Rogersová v tejto knihe opisuje svoju dcérku ako anjela, ktorý bol zoslaný na zem, aby odovzdal posolstvo od Boha. Prostredníctvom malej Robin sa dozvedáme o dvoch rokoch života, ktoré zmenili srdcia všetkých navôkol. Je to nádherný, skutočný príbeh, pri ktorom sa budete smiať, ale i plakať.
Autorka knihy, mama Robin, sa dokázala presvedčivo vžiť do svojej dcérky a ukázať nám radosť i v ťažkých chvíľach, pretože spoznala Božiu lásku a s Bohom sú naše kríže vždy ľahšie. Len mu musíme veriť a On sa o nás postará. 
Je málo kníh, ktoré by si zaslúžili titul výnimočná. Nájsť ich nie je ľahké, pretože sú niekedy také maličké, že ich prehliadneme. Ale niekedy to malé je v skutočnosti väčšie ako sa na prvý pohľad zdá. Presne ako aj v tomto prípade. Veľkosť tejto knihy spočíva v tých nádherných slovách, do ktorých bola vložená láska, ale i duša milujúcej matky
Ak si niekedy túto knižočku prečítate, tak pochopíte, že titul výnimočná si zaslúži právom.
Zdroje obrázkov
http://cowboyandthesenorita.blogspot.sk/
https://www.pinterest.com/pin/26388347792900185/
https://www.pinterest.com/christalfbw/roy-rogers-and-dale-evans/
https://www.pinterest.com/pin/485262928574177249/
http://www.unarte.org/transform/transform-in-art-education-bucharest-2014-Istanbul-works.php
http://www.gorila.sk/product/352774

12 komentárov:

 1. Skvělá recenze :) O téhle knížce slyším poprvé, ale vypadá opravdu zajímavě :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) To veru je zaujímavá knižka, ktorú vrelo odporúčam :)

   Odstrániť
 2. uu. .tak toto musím mať.. zháňam!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Viem, že to je od veci, ale tvoj vzhľad na blogu zbožňujem! Jeden z najlepších! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne :) Tak takýto komentár vždy poteší. Som taká rada, že sa ti páči :D

   Odstrániť
 4. Pěkná recenze, kniha vypadá opravdu zajímavě, ale nejspíš ji vynechám... :)

  OdpovedaťOdstrániť