21. marca 2015

Potulky prírodou/02 (...pieseň jari...)

Pieseň jari

Kde beloby už takmer niet,
kde zeleň zo zeme začína čnieť,
kde spev vtákov život prinesie,
kde žblnkot vody sa jasom trbliece,
kde slnečné lúče hrejú ľudské tváre,
kde kvety prebúdzajú sa v kráse,
tam už každý dobre vie,
že pieseň jari opäť znie.
:)

18 komentárov:

 1. tak aj u vás je to krásne, už sa to prebúdza, no škoda že sa si neodfotila tie jelene, to by bol krásny záber. Ale určite budeš mať to šťastie a stretneš ich :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No to je, ale aj u vás...inak, aj ja som tiež zo severného Slovenska :) Už sa teším, kedy budú všade kvitnúť kvety a lietať motýle - to bude nádhera :D Konečne to budú farebnejšie fotky...a tie jelene - tak ma to hnevá, ale tak budem dúfať, aby som ich opäť stretla :)

   Odstrániť
  2. hej? :) a odkial presne.. ja som z Liptova :)

   Odstrániť
  3. Jéj, Liptov...tam je krásne (nebola som tam, ale viem, že je tam krásne :) )...ja som z Kysúc :)

   Odstrániť
 2. a zabudla som pochváliť nový vzhľad blogu, tiež taký jarný :) a prečítala som tú knihu Nebo nie je výmysel, tak odporúčam! bola krásna, ľahko napísaná a kedže máš rada takú tematiku, tak som si istá že sa ti bude páčiť :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Takže Nebo nie je výmysel si píšem na zoznam kníh, ktoré chcem určite prečítať. Som na ňu fakt zvedavá, a potom si kuknem aj film :)

   Odstrániť
 3. Ta báseň je nádherná! Stejně tak i fotografie, ze kterých příchod jara přímo září:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, som rada, že sa páči...nič ma sprvu nenapadalo, ale tak aspoň taká jednoduchá rýmovačka :) A fotky, kiežby boli v lepšej kvalite, ale tak nevadí...hlavne, že ukázali príchod jari :)

   Odstrániť
 4. Krásne zábery. Mám skoro pocit, akoby to bolo u nás, pri chalúpke... podobná príroda, pohľady, ktoré som videla len pred chvíľou (práve sme sa odtiaľ vrátili), podobné fliačky snehu/spiacej trávy, stromy, bahniatka, kvitnúci mach... Krása. :)
  A báseň to všetko orámovala slovami.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Príroda je nádherná a o svoju krásu sa delí všade vôkol nás...som rada, že i tam u vás vyčaril pohľad na ňu radosť :)

   Odstrániť
 5. Pěkná báseň a pěkné fotečky. Zima na ústupu a jaro, které se k nám snaží probojovat. Tuhle nám na zahrádce vykvetly krokusy a hned nato je zasypala vrstva sněhu. Sice do odpoledne už bylo po něm, ale stejně, chvilku to vypadalo zase jako někdy v lednu. Už chci jaro! :D Mimochodem hezký design blogu. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Krókusy kvitnú aj v našej záhradke a sú vždy také nádherné, no najmä sú predzvesťou jari. Ale nechcela by som, taký šokový moment s tým snehom...zimy bolo viac než dosť :D Je čas, aby príroda privítala jar :)

   Odstrániť
 6. Úžasné záběry, je na nich krásně vidět jaro :) A ta básnička je také skvělá :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Veľmi ma teší, že sa páčia aj fotky, aj básnička :)

   Odstrániť
 7. Veľmi pekné zábery aj báseň, radosť čítať a pozerať. Takéto "prebudenie" by trebalo aj u nás, veľa kvietkov u nás ešte nerastie. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) U nás to teraz vyzerá ako v decembri -_- , čo ma hnevá...všetku tú prebúdzajúcu krásu zasypal sneh. Ale už konečne cítim oteplenie, tak hádam už tá jar skutočne príde :)

   Odstrániť