26. septembra 2019

Žena v kajute 10/Ruth Ware

Ilúzia pokoja otvoreného mora pominula v okamihu, keď nenásytne otvorilo svoju tlamu a s hlasným mľasknutím prehltlo nevládne ľudské telo. Svetlo z lode odrážajúce sa na tmavej hladine sa rozochvelo, meniac sa v malé nepokojné vlnky, svedčiace o ohavnosti daného činu. 
Vrah, ktorý sa dobrovoľne podujal nakŕmiť more, mohol s úľavou konečne do pľúc nasať morský vzduch. Vyšlo to. Jeho skutok sa zmenil v temné tajomstvo, za ktorý ho nepostretne trest. Nič mu nedokážu, pretože neexistujú dôkazy vypovedajúce proti nemu. Bol ako tieň, splýval s nocou, nik ho nevidel. Avšak jeho vlastný pocit pokoja a zvláštneho bezpečia sa rozplynul rýchlejšie ako hmlisté ráno. Prudko sa otočí a zbadá ju. Pozerá smerom, kde more trávi obeť, ktorú mu sám hodil. Vyzerá vydesene, šokovane, no zároveň sa v jej pohľade odráža pravda. Skutočnosť, že bola svedkom vraždy. 
Hlupaňa, všetko pokazila! Teraz mu neostáva nič iné, len sa postarať o novú, neželanú záťaž, ktorou sa svojou hlúposťou žena z vedľajšej kajuty stala.
⚓ ⚓ 

...moju celú recenziu si môžete prečítať na stránke Knihcentra, konkrétne na tomto ↠ odkaze...
Oficiálna anotácia
Novinárka práve dostala prácu, aká sa pritrafí raz za život: má stráviť týždeň na luxusnej výletnej lodi. Spočiatku je pre Lo pobyt na lodi číra radosť: kajuty sú prepychové, večierky iskrivé a elegantní hostia zábavní. No ako sa týždeň chýli ku koncu, nebo sa zatiahne, palubu bičuje studený vietor a Lo sa stane svedkom desivej udalosti: jednu ženu zhodia cez palubu. Podľa záznamov však nikto z pasažierov na lodi nechýba...(zdroj)

4 komentáre:

 1. To mě mrzí, že tě kniha zklamala. Já jsem o ní sice už někde něco četla, ale asi mě to nezaujalo tak, abych si to zapamatovala. :D Ale ten název mi něco říká.

  Nicméně jinak krásná recenze! Slunečnice mi letos v létě docela chyběly, moc jsem je nevídala. Měj se krásně a užij si podzim. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj mňa to mrzí :/ Vyzeralo to sľubne, teda vďaka anotácii, aj ohlasy boli skvelé (najmä u vás :)), no nakoniec to bolo obrovitánske sklamanie...neviem, či by som mala odvahu ešte niekedy siahnuť po autorkiných knihách, lebo táto ma od nej poriadne odradila O.o...

   Ďakujem veľmi pekne, nesmierne sa z toho teším♥^.^♥!
   Slnečnice sú moje obľúbené kvety a teraz nám krásne skrášľujú záhradku - mám z nich takú radosť...a okrem toho prilákali sýkorky, a to je taký pekný pohľad♥ Ach, no čo ti poviem, niet nad slnečnice...maj sa krásne a rovnako ti prajem príjemnú jeseň :).

   Odstrániť
 2. K tejto recenzii som sa stihla vyjadriť už skôr a teda veľa slov mi neostáva (niežeby som vtedy nemala problém zo seba dostať čo i len jednu vetu, pretože...vau), avšak dovolím si ešte dodať, že ak by si ku knihe uverejnila iba čisto túto časť, ktorú si zdieľala v tomto článku a nič viac, úplne by to stačilo. Máš dar písaného slova Mony. A pevne verím, že jedného dňa sa Ti za to dostane patričnej chvály.♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veronička, ty vieš zakaždým tak povzbudiť a potešiť!♥^.^♥ Nesmierne ti ďakujem za tvoj komentár a slová, ktoré si mi venovala, si poklad!♥♥♥

   Odstrániť